Радехівська районна рада
Радехівський район, Львівська область

Про оголошення набору кандидатур у присяжні для місцевих загальних судів Львівської області

Переглядів: 143

Результат пошуку зображень за запитом "Про оголошення набору кандидатур у присяжні для місцевих загальних судів Львівської області"

 

Про оголошення набору кандидатур у присяжні для місцевих загальних судів Львівської області

 

Відповідно до частини сьомої статті 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статей 60, 61 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", враховуючи подання Територіального управління державної судової адміністрації України в Львівській області від 21.12.2019 вх № 02-6294; беручи до уваги незатвердження списків присяжних місцевими радами в повному обсязі; з метою забезпечення належного здійснення судочинства місцевими загальними судами Львівської області:

         1. Оголосити набір для осіб, що виявили бажання бути присяжними в місцевих загальних судах Львівської області і постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду:

- Бориславський міський суд у кількості 20 осіб;

- Радехівський районний суд у кількості 20 осіб;

- Стрийський міськрайонний суд у кількості 10 осіб;

- Старосамбірський районний суд у кількості 20 осіб;

- Трускавецький міський суд у кількості 20 осіб.

2. Встановити термін подачі документів кандидатами в присяжні - 30 календарних днів з моменту оприлюднення розпорядження.

3. Затвердити Порядок набору кандидатур у присяжні для місцевих загальних судів Львівської області згідно з додатком.

4. Відділу прес-служби (У. Лаврик) забезпечити публікацію оголошення про проведення конкурсу на офіційному веб-сайті Львівської обласної ради з переліком необхідних документів.

5. Постійній комісії з питань законності, депутатської діяльності, регламенту, правоохоронної та антикорупційної діяльності, дотримання прав людини та військових проблем (М. Дзюдзь):

5.1. Розглянути на засіданні комісії заяви кандидатів у присяжні.

5.2. За результатами розгляду поданих заяв сформувати списки присяжних.

5.3. Подати списки присяжних для місцевих загальних судів на затвердження Львівській обласній раді. 

6. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

 

 

Олександр ГАНУЩИН

Додаток

до розпорядження голови

Львівської обласної ради

від ______________№_____

 

Порядок набору кандидатів у присяжні для місцевих загальних судів Львівської області

 

1. Присяжним є громадянин України, якого у випадках, визначених процесуальним законом, залучають до здійснення правосуддя, забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя.

2. Обов’язки присяжних:

1) своєчасно, справедливо та безсторонньо розглядати й вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;

2) дотримуватися правил суддівської етики;

3) виявляти повагу до учасників процесу;

4) не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, у тому числі таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання;

5) виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції.

3. Присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, якщо інше не визначено законом. Особа, внесена до списку присяжних, зобов’язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.

4. Не вносяться до списків присяжних громадяни:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків народного засідателя, присяжного;

3) які мають незняту чи непогашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції;

5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

7) особи, які не володіють державною мовою.

 5. Подані кандидатами документи розглядає постійна комісія з питань законності, депутатської діяльності, регламенту, правоохоронної та антикорупційної діяльності, дотримання прав людини та військових проблем для погодження, у порядку черговості надходження поданих заяв, кандидатів та формує списки присяжних.

6. Сформовані списки присяжних для місцевих загальних судів Львівської області розглядає Львівська обласна рада згідно з Регламентом Львівської обласної ради VII скликання.

7. Львівська обласна рада не несе відповідальності за достовірність поданої кандидатами інформації.

8. Перевірку достовірності поданої інформації має право здійснити Територіальне управління державної судової адміністрації України в Львівській області після затвердження списків присяжних Львівською обласною радою.

9. Львівська обласна рада скеровує рішення про затвердження списків присяжних до Територіального управління державної судової адміністрації України у Львівській області для використання в роботі.

10. Перелік документів для кандидатів у присяжні:

1) заява згідно з додатком;

2) копія паспорта громадянина України;

3) копія ідентифікаційного номера.

11. Документи подаються до Львівської обласної ради за адресою: вул. Винниченка, 18, м. Львів.

12. Заяву кандидата в присяжні можна відкликати до моменту прийняття рішення Львівської обласної ради.

13. У разі недостатньої кількості кандидатів у присяжні Львівська обласна рада затверджує списки, беручи до уваги наявну кількість поданих заяв.

                                                                                                              

 

Керуючий справами

обласної ради                                                                Валентин ХАРЛОВ

« повернутися до списку новин