Радехівська районна рада
Радехівський район, Львівська область

Польсько- українська молодіжна академія самоврядування 2017

Переглядів: 518

 

 

 

 

Завдяки плідній співпраці Радехівської Районної ради з польською стороною учні Радехівської середньої спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземної мови мали можливість стати учасниками проекту «Польсько- українська молодіжна академія самоврядування 2017» , що відбувся у жовтні 2017 року у Полчин-Здруї. Мета проекту була ознайомити молодих людей з Польщі та України із структурою самоврядування в обох країнах. Всього до проекту було залучено 40 осіб з обох сторін. Учні мали можливість обмінятися досвідом та порівняти роботу громадських організацій у кожній із країн. Впродовж перебування у Полчин-Здруї учасники мали можливість відвідати семінари на різні теми, зокрема: « Основні принципи функціонування громадського суспільства» ( тренер-Катажина Клавшючь), « Територіальне самоврядування у Польщі»( тренер- Малгожата Мєжеєвска), « Ідея і практика волонтерства»( тренер- Малгожата Межеєвска). Варштати проходили у формі спільних мініпроектів українських та польських учасників. Про волонтерську діяльність розповідали самі волонтери- учасники громадської організації у Полчин-Здруї. Окрім того учням організовували екскурсії по містечку- здравниці, де знаходиться прекрасний парк зі своєю історією. Гостинна мер міста запросила відвідати мерію, що розташована на центральній площі, де люб’язно розповіла та надала всю основну інформацію про місто та регіон. Хочеться додати, що в останній день перебування у Полчин- Здруї учасники проекту мали можливість спробувати свої сили у різних сферах діяльності. Хтось попробував себе як пожежник і відвідав пожежну станцію. Хтось мав можливість полюбуватися природою, вибравши велосипедну прогулянку.

Підсумовуючи, можна сказати з впевненістю, що саме такі проекти відкривають молодим людям нові можливості. На прикладі учнів Радехівської школи можу сказати, що це поштовх для дітей брати участь і проявляти себе в інших сферах діяльності.

Як логічне завершення  проекту у грудні відбулася конференція у Києві, куди були запрошені гості з Польщі, а також учасники різних проектів з України. На чолі з Міністром Молоді та Спорту відбулося ознайомлення з різними польсько- українськими проектами, які успішно відбулися у 2017 році на території України та Польщі.

Маю надію, що така робота та співпраця буде і надалі проводитися на такому рівні і в наступних роках « народиться» не один цікавий польсько- український проект

« повернутися до списку новин