Радехівська районна рада
Радехівський район, Львівська область

1 листопада -101 річниця створення Західно-Української Народної Республіки

Переглядів: 330

Дорогі краяни!

1 листопада 1918 року древній Львів замайорів синьо-жовтими знаменами, на мурах міста з'явилося звернення до населення Львова і відозва Національної Ради до галичан про створення Західно-Української Народної Рспубліки.

99 років тому Українські Січові Стрільці повернули державність Галичині після століть чужоземного панування. Акт проголошення ЗУНР створив передумови для об'єднання всіх  українських земель в Соборну Українську Державу.

В той складний період, на жаль, не вдалося зберегти суверенітет і територіальну цілісність молодої Української держави, яку окупували іноземні завойовники, але через сім десятиліть, у серпні 1991 року, Україна відродилася як вільна держава.

Історія ЗУНР – це символ нашого споконвічного прагнення свободи. Вільна Україна завжди була найвищою метою, за яку боролись і вмирали, в яку вірили її кращі сини і дочки.

З нагоди відзначення 101 -ї річниці проголошення Західно–Української Народної Республіки щиро вітаю жителів Радехівщини із цією важливою подією в історії боротьби за Українську державність. Бажаємо мирного неба над українською землею, добра та щастя в кожній родині.

Вічна слава Героям, які полягли за честь і свободу української землі!

Слава Україні!

 Голова Радехівської районної ради                                      Марія Климочко

 

« повернутися до списку новин