Радехівська районна рада

Шановні краяни, вояки Української Повстанської Армії, борці за Незалежність України!

Переглядів: 487

 

 

Шановні краяни, вояки Української Повстанської Армії, борці за Незалежність України!

 

14 жовтня – велике християнське свято – Покрова Пресвятої Богородиці. В цей день відзначаємо День Українського Козацтва та цього року 75-у річницю створення УПА. Свято Покрова завжди було і є для нашого народу великим виявом любові і вдячності Пресвятій Богородиці, днем радісного прославлення і звеличення Її Покрова й Заступництва.

 

З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань.

Кожен в Україні чув про козаків. Козак в нашій уяві — це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею. Захисник Вітчизни, оборонець прав і віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України. Про них написано багато наукових книжок, цікавих романів, знято фільмів. Про наш козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави — гімні України. А про малого хлопця і дорослого парубка, що вміє відстояти свою честь і захистити слабшого, старого, жінку, у нас кажуть: справжній козак. І у це слово вкладають розуміння найбільших чеснот нашого народу.

Через кілька століть багато козацьких традицій перейняли вояки Української повстанської армії. Тому напевно не випадково УПА обрала днем свого створення 14 жовтня 1942 року для боротьби за Самостійну Соборну Українську Державу.

Все керівництво УПА було високорелігійним і велику увагу приділяло захисту церкви на Західно-Українських землях від безбожного комуністичного режиму. У наших серцях назавжди збережеться пам'ять про  вояків УПА, які загинули за свободу рідної землі, здобувши найвищу перемогу , яка прийшла з проголошенням Незалежності України.

Це свято є направду всенародним святом, бо захисниками Вітчизни є учасники національно-визвольних рухів ХХ століття,учасники Революції гідності, добровольці і військові, волонтери, діти і дорослі — всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу над російськими загарбниками.

І  сьогодні найкращі сини нашого народу продовжують боротьбу за незалежність нашої держави. Нехай Покрова  Божої Матері захистить усіх, хто бореться і стоїть на захисті цілісності та незалежності нашої держави.

У цей святковий день щиро бажаємо мирного неба, міцного здоровя, щастя, радості, добра, наснаги і невичерпної енергії. 

Нехай божественний покров Пресвятої Богородиці, простягнений над нами, уберігає від бід, зла та негараздів!« повернутися до списку новин