Радехівська районна рада
Радехівський район, Львівська область

Привітання з нагоди 99-ї річниці з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки

Переглядів: 657

 

 

 

01 ЛИСТОПАДА 2017  року у читальній залі Радехівської районної бібліотеки відбулися заходи приурочені 99 - тій річниці створення ЗУНР. В заходах взяли участь працівник районної ради, на чолі з головою Марією Климочко, працівник РДА та її структурних підрозділів на чолі з першим заступником голови РДа Ігорем Мельником. В своєму виступі Марія Климочко згадала  : що у  ніч на 1 листопада 1918 року частини Українських Січових Стрільців, очолювані сотником Дмитром Вітовським, зайняли всі стратегічні об’єкти Львова, встановивши українську владу в місті. Українська влада була встановлена також на теренах українських територій, що входили до складу Австро-Угорської монархії. Здійснилася мрія українців Західної України, які з 1340-го року перебували під чужинським пануванням, щодо відновлення Української Державності. Західні українці в цей день побачили свій рідний синьо-жовтий прапор над містами Західної України і почули відозви Української Національної Ради про відновлення Української Державності.
     Для нас Листопадовий Чин і створення Західноукраїнської Народної Республіки має символічне значення і свідчить про силу духу українців, волелюбність, прагнення до свободи і бажання жити у своїй єдиній і соборній національній державі. Недаремно ж 22 січня 1919 року ЗУНР возз’єдналася із Українською Народною Республікою в єдиній національній державі, реалізувавши віковічну мрію української нації про незалежність, єдність та соборність. Українці, які мешкали в Австро-Угорській монархії, у день 1 листопада 1918 року довели, що волелюбність і прагнення до своєї державності є для нас основоположною цінністю, без якої ми не уявляємо майбутнього української нації.
      Тож вітаю Вас з цим значимим національним святом, дозвольте побажати Вам усім тих почуттів гордості за нашу націю, що сповідували учасники Листопадового Чину, які своїм життям довели відданість Україні та національним ідеалам. Адже сьогодні, як ніколи, в умовах російської агресії, важливими для нас є ідеали свободи, незалежності і єдності Української Держави і української нації. Слава Україні!

 

 

« повернутися до списку новин