Радехівська районна рада

питання щодо боротьби із шкідниками, які призводять до всихання соснових насаджень

Переглядів: 500

18 жовтня на базі Лопатинського лісництва ДП «Радехівське лісомисливське господарство» відбувся семінар, на якому розглядалося питання щодо боротьби із шкідниками, які призводять до всихання соснових насаджень. У семінарі взяли участь заступник голови районної ради Василь Кутенський, заступник голови Радехівської РДА Ігор Мельник, директор ДП «Радехівське лісомисливське господарство» Степан Данькевич та інші. Перед учасниками семінару виступив головний лісопатолог ДСЛП «Львівлісозахист» Б.Соколовський, який розповів про досвід сусідніх країн, де через  шкідників відбувається всихання сосни. Він наголосив, що там швидко реагують на виявлені вогнища уражень соснових насаджень, проводять санітарні рубки, а кошти від реалізації ліквідної деревини використовують для лісовідновлювальних робіт. Як акцентував Б.Соколовський, поки що єдиним оптимальним способом боротьби з поширенням лісової епідемії є вчасна вирубка хворої деревини і засадження на її місці здорових саджанців.  

Після теоретичної частини учасники семінару продовжили роботу у лісовому масиві Витківського лісництва, де мали змогу наочно побачити обсяги уражень і динаміку всихання соснових насаджень. 

 

 

Масове всихання соснових насаджень – екологічне лихо, яке впродовж останніх кілька років стрімко поширюється. На жаль, це завдає значної екологічної та економічної шкоди сосновим лісам не лише в Україні. Працюючи в комплексі, шкідники та хвороби вже спричинили загибель сосняків на величезних площах в Білорусі та інших європейських країнах. Науковці, які досліджують проблему всихання соснових насаджень, одностайні – лише вчасно проведені суцільні санітарні рубки можуть врятувати ситуацію. Вчасно забраний хворий деревостан попередить подальше поширення шкідників та хвороб, а посаджений ліс буде більш стійким до нових кліматичних змін, якій провокують зараження хворобами та шкідники.

http://rivnelis.gov.ua/files/images/IMG_1230.jpg

Ця робота передбачає також польові тренування та навчання фахівців підприємств щодо діагностики та симптоматики уражень, визначення видів шкідників і хвороб, ідентифікації дерев у початковій стадії нападу стовбурових шкідників та грибів для їхнього обов’язкового видалення в процесі санітарно-оздоровчих заходів тощо.

 

 

В даній ситуації можна рекомендувати наступне:

 1. Вести своєчасну вибірку санітарними рубками свіжозаселених шкідниками насаджень ;.

 2. Відмовитись від складування порубочних решток у купи на лісосіці а проводити їх невідкладне спалювання;

 3. Проводити санітарні рубки з видаленням свіжозаселених шкідниками дерев до періоду їх вильоту для запобігання подальшого розселення шкідників в межуючих деревостанах..« повернутися до списку новин