Радехівська районна рада

День Чорнобильської трагедії. Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

Переглядів: 248

26 квітня – День Чорнобильської трагедії — Бершадська районна ...

 

 В теплу квітневу ніч нічого не віщувало біди. Ніхто й не здогадувався, що ця ніч назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства. Вибух атомного реактора на ЧАЕС відгукнувся болем у серці кожної людини. Він був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки територій. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще довго відчуватимуть на собі майбутні покоління.

34 рік минув з того страшного дня, і з кожним роком все більше усвідомлюються справжні масштаби катастрофи, все більше людей, уражених радіацією, відходить у вічність. Майже три з половиною мільйонів людей постраждали від катастрофи та її наслідків.  160 тисяч із 129 населених пунктів залишили рідні домівки і переїхали в інші місця. Внаслідок Чорнобильської катастрофи радіаційного забруднення зазнали 3,5 мільйона гектарів лісів України. На 157 тисячах гектарів заборонена будь-яка діяльність, у тому числі й полювання, риболовля та збирання грибів і ягід.

Життя триває. І ним ми зобов’язані тим людям, які собою закривали нас від страшної біди. Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.


Хочеться побажати усім нам чистого безхмарного неба без вибухів і потрясінь!

 « повернутися до списку новин