Радехівська районна рада

2 червня проходив XVII Регіональний фестиваль народної творчості «Калинові обереги» в с. Іспас

Переглядів: 258

?????????»?????° ?????? ?????¶???????????° ? ?°?????????° ? ?°???°.?????????»?????° ?????? ?????¶???????????° ? ?°?????????° ? ?°???°.?????????»?????° ?????? ?????¶???????????° ? ?°?????????° ? ?°???°.

2 червня проходив XVII Регіональний фестиваль народної творчості «Калинові обереги» в с. Іспас, а разом з ним і перший етап реалізації спільного проекту «Презентація автентичної карпатської кухні як історичного скарбу України та частини кулінарної спадщини Європи», де Вижницька районна рада виступає партнерами Радехівської районної ради Львівської області, ГО «Ми в дії» та Верховинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області.
     Першим заходом проекту-переможця Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад, який проводиться Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна», стала участь Радехівських фольклорних колективів, а саме – чоловічого ансамблю «Просвіта» Тетевчиського старостинського округу та жіночого колективу «Кумасі» Бишівського старостинського округу Радехівської ОТГ, та проведення в рамках фестивалю майстер-класу з приготування автентичних страв місцевої кухні. Також, ми презентували свою традиційну вишивку.
     Всі охочі мали змогу записати рецепт та процес приготування «Затертої капусти», що є автентичною стравою Радехівського району, та скуштувати традиційні страви Вижницького району – «Грибну юшку», «Начинку з білої муки», «Капронову начинку» та на десерт посмакувати «Завиванцями» з узваром. А активні відвідувачі презентації, які ще й поділилися своїми рецептами – отримали пам’ятні подарунки від організаторів.
    Забігаючи трохи на перед, приємно, що з поміж запланованих результатів реалізації проекту, вдалося досягнути ще одного вагомого результату, а саме – було підписано угоду про співпрацю та взаємодію між Вижницькою міською радою ОТГ та Радехівською міською радою ОТГ. Це ще один вагомий крок на шляху до розвитку районів.Другим заходом буде проекту буде поїздка наших колективів в м. Верховина для представлення Радехівського району та Львівщини вцілому.І заключним етапом стане представлення карпатської кухні та етнічного одягу на Чернівецької та Івано-Франківської областей  Західноукраїнському фестивалі «Куховарня Radofest», що проходить саме в Радехові.
 « повернутися до списку новин