Радехівська районна рада
Радехівський район, Львівська область

Урядова програма «Доступні ліки»

Переглядів: 306

? ?µ?·???»?????°?? ???????????? ?·???±???°?¶?µ???? ?·?° ?·?°?????????? "???????????????? ?»?????? ?????????????° ???????????°???°"

 

 

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО»

Радехівське бюро правової допомоги консультує

 

 

         Українці можуть отримати безоплатно ліки та медвироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них за кошти платників податків. Закупівлі відбуваються як на рівні державних програм, так і коштом місцевих бюджетів.

?Цього року всі лікарні першою чергою мають закуповувати лікарські засоби з Національного переліку. Так, серед інших у Нацпереліку є ліки від серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання, інфекційних захворювань, хвороб кістково-м’язової системи, хронічних захворювань нирок, тощо.

     Для пацієнтів, які лікуються у стаціонарі, ліки з Нацпереліку надаються безоплатно на весь період лікування.

      ?Перелік наявних у лікарні ліків можна перевірити:

1. На інформаційних стендах в закладах охорони здоров’я.Комунальні та державні медичні заклади мають щотижня оновлювати перелік лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів на інформаційних стендах, закуплені за кошти державного та місцевого бюджетів, благодійної діяльності і гуманітарної допомоги.

2. На офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь.

3. У мобільному додатку Ліки Контроль: eliky.in.ua.Отримавши лист призначення, зайдіть у додаток і введіть у поле “пошук аналогів” назву препарату або його діючу речовину, яка написана на кожній упаковці трохи дрібнішим шрифтом під торговою назвою ліків. Якщо препарат є у Національному переліку основних лікарських засобів, на екрані внизу буде відповідна позначка.

      Якщо призначені вам ліки є у Нацпереліку, але в лікарні їх немає, то:

1.? Напишіть скаргу.Зразок (форма) скарги є на сайті та у додатку “Ліки контроль”: http://likicontrol.com.ua/natsionalnyi-perelik-likarskykh-…/

2. ?Віддайте заповнену скаргу головному лікарю та направте її у Департамент охорони здоров’я свого міста чи області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja.Там мають пояснити, чому лікарня порушує чинне законодавство та не забезпечує своїх пацієнтів основними ліками, гарантованими державою.

Більш детальну інформацію з даного питання та з будь-яких правових питань мешканці Радехівського району   мають змогу отримати в Радехівському бюро правової допомоги за адресою:  м. Радехів, пр.Відродження,7, тел. (03255) 4-10-79

« повернутися до списку новин