Радехівська районна рада
Радехівський район, Львівська область

Вакцинація від дифтерії і правця

Переглядів: 122

 

???°?????????°?????? ?????? ?????????µ?????? ?? ?????°??????

Передусім, з’ясуйте, коли і які щеплення ви робили. Від дифтерії і правця ви мали отримати 6 доз вакцини у дитинстві відповідно до Календаря щеплень і вакцинуватись у дорослому віці кожні 10 років. 

Оптимальний графік введення вакцин затверджений у національномуКалендарі щеплень.  

Відмітки про щеплення є у медичній карті. Там вказані дата щеплення, доза, назва і серія вакцин. 

Ви можете звернутись до свого сімейного лікаря чи терапевта і разом із ним перевірити записи. 

Якщо відміток про щеплення немає - це підстава пройти вакцинацію і захистити себе від хвороби.

Щеплення від дифтерії та правця не дає імунітету на все життя, тому дорослим треба повторно вакцинуватися (проходити ревакцинацію) кожні 10 років, починаючи з 26-ти років. Водночас, якщо дорослий чи дитина від 7 років раніше не вакцинувалися від дифтерії і правця, треба отримати щонайменше три дози вакцини АДП-М з чітким інтервалом: спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя. 

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПРОЦЕДУРА ЩЕПЛЕННЯ

Щеплення від дифтерії і правця - це загалом досить швидка і фактично безболісна процедура. Ось основні кроки:

1. Запишіться на прийом до сімейного лікаря чи терапевта, з яким підписали декларацію.

Під час консультації ви можете поставити лікарю всі запитання, які вас цікавлять про вакцинацію: можливі реакції організму, процедуру щеплення чи про вакцини. 

Скажіть лікарю, якщо:

<!-- [if !supportLists] -->·      <!-- [endif] -->у вас є алергія на ліки або їжу

<!-- [if !supportLists] -->·      <!-- [endif] -->у вас була реакція на попереднє щеплення 

<!-- [if !supportLists] -->·      <!-- [endif] -->зараз приймаєте ліки або маєте серйозні захворювання серця, легенів, нирок тощо

<!-- [if !supportLists] -->·      <!-- [endif] -->проходили курс хіміотерапії, гормональної терапії, отримували стероїди або ліки, що пригнічують імунітет.

2. Отримайте направлення на щеплення.

Після консультації ви підписуєте інформовану згоду на щеплення, підтверджуючи, що отримали відповіді на свої запитання. Лікар надає направлення в кабінет щеплення. Лікарі-ФОП можуть проводити щеплення у своїх кабінетах. 

3. Вакцинуйтесь. 

Щеплення проводять медичні працівники - лікар, фельдшер, молодший спеціаліст із медичною освітою. 

Кожен пацієнт має право подивитись флакон з вакциною, спитати або самостійно перевірити термін придатності вакцини. На ваше прохання медичний працівник має надати ампулу з вакциною, на якій зазначені термін придатності та серія. Крім того, на вакцинах є термоіндикатор: спеціальний елемент маркування, за допомогою якого можна пересвідчитись, що вакцину зберігали за правильної температури і вона не втратила своїх властивостей. Зазвичай термоіндикатор виглядає як круг темного кольору, всередині якого розміщено невеликий квадрат світлого кольору (зауважте, що квадрат ніколи не буває сніжно-білим, а завжди має відтінок). Доки квадрат є світлішим за круг - вакцина є ефективною і може бути використана для щеплення. Якщо квадрат не видно взагалі  або він є темнішим за круг навколо - вакцина вже не є ефективною, тож використовувати її не варто. Водночас вакцина, що втратила ефективність, НЕ спричиняє додаткових реакцій, проте вона не забезпечує захист.

« повернутися до списку новин