Радехівська районна рада

Витків відзначив 164 - річницю від дня народження талановитого земляка

Переглядів: 566

 07.06.2017 року с.Новий - Витків, Радехівщина відзначали 164 - річницю від дня народження талановитого земляка, співака світової слави Олександра Мишуги , який своїм голосом прославив своє село , рідний край , та й взагалі Україну. Отець Нововитківської церкви Вознесіння Господнього Михайло Левицьвий відправив поминальну панахиду на могилі митця. До останньої домівки генія лягли живі квіти. Голова райдержадміністрації Тарас Калита та голова районної ради Марія Климочко звернулись до присутніх з закликом зберігати пам’ять славетних земляків та поширювати її в Україні та за її межами. 
Мистецький захід з вшануванням видатного співака відбувся у НД с. Новий – Витків та організований найталановитішими учасниками художньої самодіяльності.

Мишуга співав у МіланіТуриніВаршавіКраковіКиєвіСанкт-ПетербурзіБерлініЛондоніВідніПарижі. Критика не шкодувала для його голосу найвищих похвал, вистави з його участю відбувалися з аншлагами.

«Мишуга був співаком із Божої ласки. Коли Карузо заливав блиском сили й металу, то Мишуга чарував, а враження, яке викликала його гра, то була тайна експресії, настрою, переконуючої сили, гіпнозу і дечого, що виривалося з-під всякого аналізу. В цьому було щось, про що говорив великий Еверарді: не звук співає — співає душа!» — писав про нього Степан Чарнецький.

Він був блискучим Герцогом у «Ріголетто» Верді, зворушливим Йонтеком у «Гальці» Монюшка, вражаючим Фаустом в опері Гуно.

Олександр Мишуга — Фауст в опері «Фауст» Шарля Гуно

4 жовтня 1900 року на відкритті Великого міського театру (тепер Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької) Олександр Мишуга співав провідну партію у лірико-драматичній опері Владислава Желенського «Янек» — про життя карпатських верховинців, яка була спеціально написана для славетного українського тенора з нагоди відкриття театру.

Часто відвідував Львів з концертами, включав до програм українську музику. Солоспіви Миколи ЛисенкаВіктора Матюка, арії з опери Семена Гулака-Артемовського завжди прикрашали його програми.

Виконання Мишуги вирізнялося високою музичною культурою, задушевністю. Він володів яскравим драматичним талантом.« повернутися до списку новин