Радехівська районна рада

На теренах Сокальщини та Радехівщини активізовано профілактичну роботу з легалізації тіньових робочих місць

Переглядів: 540

В нашій державі, зокрема й у Сокальському та Радехівському районах гостро стоїть питання щодо виведення заробітної плати найманих працівників з «тіні».
З цією метою керівництво Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області спільно з керівниками місцевих органів виконавчої влади та самоврядування Сокальського та Радехівського районів регулярно проводять робочі зустрічі з суб’єктами підприємництва, які нараховують заробітну плату найманим працівникам нижче законодавчо встановленого мінімуму.
Адже мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт). Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, яка обов’язкова на всій території України для виплати підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності і фізичними особами – підприємцями найманим працівникам. Тому суб’єкти господарської діяльності повинні забезпечити своїм працівникам мінімальний розмір заробітної плати, розмір якої з 1 січня 2016 року становив 1378 грн. на місяць, у погодинному розмірі – 8,29 грн., а з 1 травня становить – 1450 грн. на місяць, або у разі погодинної оплати праці – 8,69 грн. за годину.
Нещодавно в приміщеннях Сокальської райдержадміністрації та Радехівського відділення Сокальської ОДПІ відбулися зустрічі з підприємцями обидвох районів, в ході яких обговорювалися питання щодо детінізації заробітної плати та приведення її розміру до середньообласного показника по галузях.

Під час наради виступаючі зазначали, що одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері праці є детінізація заробітної плати, адже з початку року на законодавчому рівні знижено навантаження на заробітну плату (зменшення ставки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до 22 відс.), відповідно, очікується підвищення роботодавцями заробітної плати найманим працівникам. Водночас легалізація тіньових робочих місць та офіційна виплата заробітної плати згідно з діючими нормативними актами сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів.

При цьому було зауважено, що для того, щоб втримати своїх працівників, роботодавці повинні не лише забезпечувати виплату заробітної плати у мінімальному розмірі, а підвищувати її до середньообласного показника по галузях економіки.

До відома присутніх суб’єктів господарювання довели, що з 11 березня 2016 року окрім адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, яку несли посадові особи, будуть застосовуватись також фінансові санкції і до підприємств.

За підсумками зустрічей члени робочих груп вирішили підготувати звернення до Головного управління Держпраці у Львівській« повернутися до списку новин