Радехівська районна рада
Радехівський район, Львівська область

Проект "Місцевий розвиток орієнтований на громаду"

4 лютого відбулося засідання координаційного комітету Форуму місцевого розвитку Радехівського району в рамках Проекту ЄС ПРО ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-ІІІ». В роботі форуму взяли участь координатор Львівського обласного ресурсного центру громад Ірина Галайко, голова Радехівської районної ради Марія Климочко, заступник голови районної ради Василь Кутенський, голови сільських рад, які беруть участь у проекті, представники громадських організацій.

На засіданні Координаційного комітету було внесено зміни до складу координаційного комітету ФМР Радехівського району та затверджений комітет у такому складі:

М.Климочко – голова Радехівської районної ради, співголова координаційного комітету ФМР;
Н.Шостак – голова Радехівської районної державної адміністрації, співголова координаційного комітету ФМР;
О.Венгльовська – радник з питань спільної власності територіальних громад Радехівського району, секретар координаційного комітету ФМР.

Члени координаційного комітету:

В.Кутенський – заступник голови Радехівської районної ради;
О.Петелька – начальник фінансового управління РДА;
В.Бордун – керівник управління економіки та розвитку інфраструктури;
М.Гусак – начальник УДСК у Радехівському районі;
Л.Капітанець – інженер відділу освіти РДА;
В.Музичка – інженер Радехівської ЦРЛ;
В.Парійчук – керівник відділу містобудування, архітектури та будівництва Радехівської РДА;
О.Ткачик – голова Корчинської сільської ради;
Л.Ожиївська – голова Сушнівської сільської ради;
С.Шпур – голова Березівської сільської ради;
Р.Коцько – голова Бишівської сільської ради;
В.Медвідь – радник з питань співпраці з територіальними громадами Радехівського району;
З.Сатур – секретар ГО «Агенція розвитку Корчинської сільської ради»;
І.Черній – голова ГО «Агенція розвитку Бишівської сільської ради»;
П.Пилипчук – заступник голови ГО «Агенція соціально-економічного розвитку «Злагода»;
Є.Соловйова – голова ГО «Агенція розвитку Сушнівської сільської ради».

По закінченні форуму Ірина Галайко провела тренінг для громадських організацій та представників сільських рад, в яких реалізовуються проекти, щодо підготовки звітності за надані транші ПРООН.

Голова районної ради Марія Климочко висловила свої сподіваняя на успішне завершення МРГ – III на території Радехівського району та перспективу участі в МРГ – IV.

 

______________________________________

 

7 грудня відбулося засідання координаційного комітету Форуму місцевого розвитку Радехівського району в рамках Проекту ЄС ПРО ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-ІІІ». В роботі форуму взяли участь координатор Львівського обласного ресурсного центру громад І.Галайко, голова Радехівської районної ради М.Климочко, заступник голови районної ради В.Кутенський, начальник фінансового управління РДА О.Петельна, інженер відділу освіти РДА Л.Капітанець, керівник відділу містобудування, архітектури та будівництва РДА В.Парійчук, голови сільських рад, які беруть участь у проекті, представники громадських організацій.

Було обговорено питання, які виникають під час впровадження мікропроектів в Радехівському районі та шляхи їх вирішення.

Основною проблемою є відсутність коштів на співфінансування проектів з районного бюджету, у зв’язку з його невиконанням.

В рамках Проекту МРГ-ІІІ в Радехівському районі впроваджуються такі мікропроекти: «Капітальний ремонт віконних і дверних прорізів із заміною на енергозберігаючі металопластикові склопакети приміщення Корчинської ЗОШ І-ІІІ ст. Радехівського району Львівської області», «Капітальний ремонт віконних і дверних прорізів із заміною на енергозберігаючі металопластикові склопакети приміщення СЗШ І-ІІІст. с.Бишів Радехівського району Львівської області», «Капітальний ремонт приміщення Березівської ЗОШ І-ІІІ ст. (навчальний корпус) по вул. Центральній 18 в с.Березівка Радехівського району Львівської області з впроавадженням енергозберігаючих заходів та заміною віконних і дверних прорізів на енергозберігаючі металоопластикові склопакети» та «Капітальний ремонт фельдшерсько-акушерського пункту в селі Сушно Радехівського району Львівської області».

Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю та впровадження нових проектів на території Радехівського району.

 

_______________________________

 

27 липня 2015 року в приміщенні Львівської обласної ради, відбувся тренінг «Фінансовий менеджмент ГО. Фінансові аспекти впровадження мікропроектної пропозиції», який проводив фінансовий і адміністративний асистент Проекту МРГ п.Оксана Солодка. Тренінг дав змогу слухачам отримати знання з широкого кола питань щодо фінансової діяльності ОГ/ОСББ відповідно до чинного законодавства та вимог Проекту МРГ: підхід у забезпеченні неприбутковості організації, веденні бухгалтерських документів, звітності перед контролюючими органами, правил закупівлі згідно вимог ПРООН, правильному оформленню документів та звітності перед ПРООН. Учасники оволоділи концептуальну сутність підходу ПРООН до фінансової діяльності ОГ, ознайомились з основними підходами грантодавців до ведення фінансової документації ОГ/ОСББ. Також вони навчились самостійно використовувати на практиці вимоги чинного законодавства щодо ведення фінансової діяльності та звітування.

Радехівський район представили координотор районного ресурсного центру Олена Венгльовська, голова Березівської сільської ради Степан Шпур, бухгалтер ГО «Агенція розвитку Бишівської сільської ради» Марія Папіж, бухгалтер ГО «Агенція розвитку Корчинської сільської ради» Наталія Кончук, бухгалтер ГО «Агенція розвитку Сушнівської сільської ради» Любов Соловйова.

 

 

____________________________

 

9 липня в м.Радехові відбулася робоча нарада щодо реалізації в районі спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ» (МРГ), метою якого є створити сприятливе середовище для довгострокового соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом розвитку місцевого самоврядування та підтримки ініціатив місцевих громад. У нараді взяли участь регіональний координатор проекту Львівського обласного підрозділу впровадження Ірина Галайко, голова Радехівської районної ради Василь Антонюк, радник районної ради Віра Медвідь, заступник голови Радехівської райдержадміністрації Марія Климочко, заступник керівника управління економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Марія Бойко, представники Березівської, Сушнівської, Корчинської і Бишівської сільських рад та відповідних громадських організацій розвитку, які створені на їх територіях. Під час наради регіональний координатор проекту Ірина Галайко зазначила, що проектно-кошторисна документація Корчинської і Бишівської сільських рад пройшла затвердження і незабаром буде оголошено тендер на визначення виконавця робіт по проекту. Щодо проектно-кошторисної документації Березівської, Сушнівської сільських рад, то вона потребує деякого доопрацювання.
Голова районної ради Василь Антонюк подякував всім учасникам реалізації проектів за їхню активність та зазначив, що до нього звертаються вдячні жителі сіл, які відчувають покращення соціально-економічного становища після реалізації мікропроектів. А також подякував Ірині Галайко за надану допомогу в реалізації мікропроектів та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю та запевнив, що районна рада буде всіляко сприяти цьому.

 

____________________________

 

21 квітня відбулося засідання Координаційного комітету Форуму місцевого розвитку Радехівського району за участю координатора Львівського обласного ресурсного центру громад Ірини Галайко.
В засіданні взяли участь голова Радехівської районної ради Василь Антонюк, голова Радехівської районної державної адміністрації Надія Шостак, заступник голови Радехівської районної ради Микола Зузак, голови сільських рад, керівниками громадських організацій, які беруть участь у конкурсі мікропроектів «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІІ». Було обговорено проблемні питання, які виникають при реалізацї мікропроектів та шляхи їх вирішення.

Голова районної ради Василь Антонюк зауважив про доцільність та ефективність подальшої співпраці для покращення соціальної інфраструктури району.
Ірина Галайко звернула увагу на користь вже зреалізованих мікропроектів та освоєних коштів. Також зазначила про важливість співпрпаці з керівництвом району у процесі впровадження мікропроектів.
На засіданні Координаційного комітету було внесено зміни до складу координаційного комітету ФМР Радехівського району та затверджений комітет у такому складі:
В.Антонюк – голова Радехівської районної ради, співголова координаційного комітету ФМР;
Н.Шостак – голова Радехівської районної державної адміністрації, співголова координаційного комітету ФМР;
О.Венгльовська – радник з питань спільної власності територіальних громад Радехівського району, секретар координаційного комітету ФМР.
Члени координаційного комітету
М.Зузак – заступник голови Радехівської районної ради;
О.Петелька – начальник фінансового управління РДА;
В.Бордун – керівник управління економіки та розвитку інфраструктури;
М.Гусак – начальник УДСК у Радехівському районі;
І.Крикавський – керівник відділу освіти РДА;
В.Парійчук – начальник сектору містобудування, архітектури та будівництва РДА;
Я.Чунис – голова Корчинської сільської ради;
Л.Ожиївська – голова Сушнівської сільської ради;
С.Шпур – голова Березівської сільської ради;
Р.Коцько – голова Бишівської сільської ради;
В.Медвідь – радник з питань співпраці з територіальними громадами Радехівського району;
М.Климочко – голова ГО «Агенція розвитку Корчинської сільської ради»;
І.Черній – голова ГО «Агенція розвитку Бишівської сільської ради»;
П.Пилипчук – заступник голови ГО «Агенція соціально-економічного розвитку «Злагода»;
О.Семесюк – голова ГО «Агенція розвитку Сушнівської сільської ради».